تبلیغات
بتوند
قالب میهن بلاگ قالب میهن بلاگ download  قالب بلاگفا قالب وبلاگ قالب پرشین بلاگ اخلاق اسلامی قالب بلاگ اسکای
* batvand@yahoo.com * خوش آمدید . ایمیل مدیر


بتوند
بتوند سرای من است
پیوندهای روزانه

میراث فرهنگی  به آثار مادی و معنوی به جامانده از گذشته گفته می‌شود که بر هویت فرهنگی یک جامعه انسانی دلالت دارد و برای مطالعه جوامع، اقوام، و ملل گوناگون، و نیز بازشناسی آثار مادی تمدن‌ها و سیر تشکیل و تکامل آنها سندی باارزش به ‌شمار می‌آید. برای هر ملت، شناخت گذشته برای ساختن آینده‌ای بر پایه هویت فرهنگی خویش اهمیت می‌یابد. در حقیقت پویایی و بقای فرهنگی در آینده، نیازمند پیوستگی میان دیروز و امروز و فردای ملت‌هاست.

یادمان‌های تاریخی  پیام روزگار گذشته، شاهد زنده سنت‌های کهن می باشد که تا به امروز باقی مانده‌اند. بناها و محوطه های تاریخی زبان خاموش تاریخ كهن این سرزمین هستند كه می توانند فضای روشنی از گذشته تاریخی مردمان را به آیندگان ارایه كنند.

اهتمام به علم و دانش ،  بخش عظیمی از میراث فرهنگی، از متون و آثار علمی گذشتگان تشكیل شده است كه با انتقال اندوخته‏های علمی پیشینیان به نسل‏های آینده، می‏تواند نقش عظیمی در تعلیم و پیشرفت علمی و رشد و ارتقای فرهنگ مادی و معنوی یك جامعه داشته باشد.

اهمیت میراث فرهنگی در اسلام‏ حفاظت و توجه به میراث فرهنگی، جایگاه و نقش مهمی در آموزه‏های اسلامی دارد . قرآن مجید از مسافرت و مطالعه پیرامون گذشتگان، به عنوان یك درس و یك منبع معرفت و شناسایی و یك موضوع تفكر و مایه تذكر و آیینه عبرت یاد می‏كند و زندگی اقوام و امت‏ها را به عنوان منبعی برای آگاهی اقوام دیگر مطرح می‏كند و با نقل داستان‏ها و سرگذشت‏های آموزنده و یا سنتی از سنت‏های الهی - كه در امت‏های گذشته جاری شده - به آگاهی‏بخشی می‏پردازد

تذكر :

بر اساس ماده 558 قانون مجازات اسلامی «هر کس به تمام یا قسمتی از ابنیه، اماکن، محوطه‌ها و مجموعه‌های فرهنگی- تاریخی یا تزئینات، ملحقات، تاسیسات، اشیا و لوازم و خطوط و نقوش منصوب یا موجود در اماکن مذکور که‌ مستقلا نیز واجد حیثیت فرهنگی- تاریخی یا مذهبی باشد، خرابی‌ وارد آورد، علاوه بر جبران خسارات وارده، به حبس از یک الی 10 سال محکوم می‌شود

***************************************************************************************

[ سه شنبه 1391/06/7 ] [ 02:03 قبل از ظهر ] [ بتوند ]

درباره سایت

بتوند یکی از روستاهای زیبای استان خوزستان می باشد که در 25 کیلومتری شهرستان مسجدسلیمان و در 30 کیلومتری شوشتر و 100 کیلومتری اهواز قرار دارد .
موضوعات
آمار سایت
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :